רישיון נהג אמבולנס

 
סביר להניח שאתם מכירים את האמבולנס היטב, גם אם מעולם לא נזקקתם לשירות של אמבולנס בעצמכם. ואנחנו אכן מאחלים לכם שזה המצב – משום שאמבולנס הוא כלי רכב שמשמש אותנו עבור פינוי של אנשים שנפצעו או נפגעו, ועבור נסיעה בטוחה בתנאים רפואיים כמה שיותר טובים. צוות של אמבולנס כולל בדרך כלל מטפל רפואי בכיר כמו רופא או פרמדיק, ולעתים גם שני גורמים אלה גם יחד, וכן מתנדבים וחובשים. בנוסף, ישנו איש מקצוע נוסף שממלא תפקיד חשוב מאין כמותו, שהוא כמובן נהג האמבולנס. לא כל נהג יכול להפוך לנהג אמבולנס, וישנם כמה וכמה תנאים בהם צריך לעמוד והכשרה לא מצומצמת שאותה צריך לעבור בכדי לקבל רישיון נהג אמבולנס – וכעת נבין בדיוק במה מדובר.

 

מה צריך לעשות בכדי להוציא רישיון נהג אמבולנס?

 
 
  • תנאים מקדימים – התנאים המקדימים עבור הוצאת רישיון נהג אמבולנס הם אלה: הנהג חייב להיות בן 21 ובעל ותק של לפחות שנתיים עם רישיון נהיגה רגיל. הנהג חייב להיות ללא רישום פלילי קודם שמונע ממנו להוציא רישיון זה, ויש לקבל אישור של המשטרה בכל מקרה. הנהג לא היה פסול מלהחזיק או לקבל רישיון נהיגה בפרק זמן של שנתיים לפני הוצאת הרישיון, לא הורשע בעבירות תעבורה שגרמו לתאונה בפרק זמן של שנתיים גם כן, ולא עבר יותר משתי עבירות תנועה בשנה שלפני הוצאת הרישיון.
 
 
 
נהג אמבולנס
 
 
 
 
  • לימודים – בכדי להוציא רישיון נהג אמבולנס יש צורך בלימודים בהיקף של 130 שעות לערך, כאשר הלימודים האלה מתחלקים להכשרה של עזרה ראשונה ולהכשרה של נהיגה. הכשרת העזרה הראשונה מכשירה את הנהג כחובש, עם יכולת לספק עזרה ראשונה וטיפולים שונים בשטח. ההכשרה כנהג כוללת היכרות עם האמבולנס ככלי רכב ועם החוקים השונים הנוגעים בנהיגה בו, וכן איתור תקלות ותפעול של האמבולנס. רק לאחר שמקבלים את ההכשרה כולה, ושעומדים בכל התנאים הנוגעים לקבלת רישיון אמבולנס, ניתן להוציא רישיון זמני שכרוך באישור ממד"א. לאחר חודשיים מקבלים רישיון קבוע – וניתן להשתלב במגוון אפשרויות תעסוקה בתחום נהיגת האמבולנס, שכמובן אינן כבולות רק למסגרת של מגן דוד אדום.
 

נהג האמבולנס הוא דמות שמצילה חיים – ואם זה מתאים לכם, הוציאו רישיון

 
יש צורך בנהגי אמבולנס מקצועיים ואיכותיים במגוון מסגרות, ציבוריות ופרטיות כאחד. בין אם מדובר במד"א ובין אם מדובר במסגרות מקצועיות אחרות של אמבולנס פרטי– מדובר באיש מקצוע חשוב ביותר בעל תפקיד מהותי שמציל חיים ממש, ואם אתם מתאימים מבחינת הדרישות של נהגי אמבולנס, ותחום זה מעניין אתכם – מדובר גם בתחום משתלם שכדאי לכם לבדוק אפשרויות על הכשרה ועבודה בו.