סידורי קבורה אזרחית

 
אנשים רבים המנהלים אורח חיים שאינו מוגדר כדתי היו רוצים להיקבר באופן המתאים למהלך חייהם. מדינת ישראל חוקקה חוקים המאפשרים זאת, ובמקרים אלה, בני משפחתו של הנפטר יכבדו רצונו וידאגו לקבור אותו בנוהל של קבורה אזרחית. מדובר בקבורה בבתי עלמין אזרחיים ובטקסים שאינם נערכים על ידי חברה קדישא ולא על פי נהלים דתיים הקשורים אליהם. סידורי ההלוויה עצמם די דומים מבחינת האישורים הפורמאליים הנדרשים לקבורת הנפטר. בשורות הבאות נערוך לכם היכרות קצרה (ושלא נזדקק) עם סידורי קבורה אזרחית.
 

אישורים

 
אירוע מוות הינו אירוע טראומטי בין אם הוא קורה בפתאומיות ובין אם לאחר מחלה ממושכת או זקנה. תהליך הפרידה הינו חד ומלווה ברגשות עזים וקשים, אבל יחד עם זאת, יש להיערך לסידורי קבורה מתאימים על פי צוואת הנפטר ורצונו. יש צורך לדאוג לתעודת פטירה מגורם רפואי מוסמך, בית חולים או רופא מד"א, לתעודת קבורה מבית החולים או מלשכת בריאות מחוזית ואת המסמכים הללו יש לדאוג להביא למוסד שעורך את ההלוויה. יש לבחור בית עלמין, לדאוג למודעות אבל ולשלוח הודעות לאנשים המעוניינים להשתתף בלוויה.
 

טקס שאינו דתי

 
 
קבורה אזרחית הינה טקס התואם את חייו של הנפטר. הטקס ינוהל בצורה חילונית על ידי איש תרבות או אישיות אחרת שנבחרה לכך. במקרים רבים, יושמעו מוסיקה או שירים שנבחרו לכבוד המעמד, יינשאו הספדים ויונחו פרחים. ברור הוא, שלצד ההספדים יכולים האבלים לומר קדיש ולבטא את רגשותיהם גם בדרך זו. המשפחה היא זאת שקובעת את אופי הלוויה והיא תבקש להיפרד מקרוב המשפחה בדרכה, ובלבד שכל המעמד ייעשה באופן חוקי.
 
 
 
קבורה אזרחית
 
 
 
 

היערכות מתאימה

 
קבורה אזרחית נעשית על ידי גופים שמתמחים בכך ושאינם כפופים או קשורים לחברה קדישא. הם יכולים לסייע לכל אחד בסידורי הלוויה בזמנים קשים אלה. הם יסייעו, על פי בקשה, בביצוע פעולות שונות שכרוכות בהתרוצצות מעיקה לקראת ההלוויה. הם יכולים לספק פריטים שונים כמו: מים, מטריות, כובעים, כיפות וכיוצא בזה. בנוסף, הם ידאגו למערכת הגברה לנשיאת נאומים ועוד, וכמובן, שיבצעו את כל התהליך ואת הקבורה עצמה בצורה מכובדת בעזרת אנשיהם המסורים. משתתפי ההלוויה אמורים להיערך מבחינה אישית לטקס עצמו ולקבוע את סידורי ישיבת השבעה לאחר מכן.


אם אתם זקוקים לסיוע בסידורי קבורה אזרחית, אנחנו כאן באמבולנס חנוך נוכל לסייע לכם בכל הנדרש,
החל מהסעת והעברת הנפטר ועד להסדרת כל שירותי הקבורה.
אנו זמינים עבורכם 24/7 בטלפון 073-7841884 ושלא תדעו עוד צער.