מצבות

 
 
המצבות המודרניות שניתן לראות בבתי העלמין בישראל אמנם מיועדות למלא את אותה מטרה שלשמה הוקמו המצבות מאז ומעולם, אך כיום ניתן לראות בבתי הקברות גיוון יוצא דופן של מצבות בעיצובים מיוחדים.

העיצוב המיוחד של המצבה מאפשר להנציח את המנוח באופן אישי בהתאם לאמונותיו, תפישת העולם שלו, אופיו הייחודי ועוד.
 
 
 
מצבות
 
 
 
 
ברוב המקרים מתקינים את המצבה ביום השלושים לפטירת המנוח ולכן יש למהר ולהזמין את המצבה מיד לאחר הקימה מהשבעה. עם זאת, ישנן עדות מסוימות שבהן נהוג להתקין את המצבה רק במלאת שנה לפטירת המת וכן ישנן עדות שבהן נהוג להקים את המצבה ביום השמיני לאחר הפטירה (מיד אחרי סיום השבעה).
 

מאילו חומרים בונים מצבות?

 
חומר הגלם הנפוץ ביותר לבניית מצבות בישראל הוא שיש חברון. מדובר על אבן קשה בגוונים של קרם ולבן. עם זאת, כיום ניתן ליצור מצבות ממגוון רחב ביותר של חומרים אחרים לרבות שיש טורקי, אבן טבעית וחומרים סינתטיים שונים ומגוונים. על ידי בחירה של חומרי גלם לא שגרתיים ניתן להקים מצבות ייחודיות ובעלות מראה מיוחד ויוצא דופן שיבלוט בין כל המצבות באזור.

חשוב מאוד לציין כי בבתי עלמין מסוימים יש להתחשב בדרישות המקום שכן לא בכל מקום ניתן להתקין כל סוג של מצבה העולה על הדעת. ישנה הלכה מסוימת, שהתקבלה בקרב לא מעט רבנים, לפיה מצבה בולטת מדי עלולה לפגוע ברגשותיהם של בני משפחות מעוטות יכולת. לכן, לפני שמזמינים מצבה יש לברר מהם הכללים הספציפיים הנהוגים בבית הקברות שבו נטמן המנוח למנוחת עולמים.
 

מהי העלות של בניית מצבות?

 
העלות של בניית מצבה אינה קבועה שכן העלות הסופית מושפעת ממגוון רחב ביותר של פרמטרים כגון:
  • סוג חומרי הגלם.
  • רמת המיומנות הנדרשת בהתקנת המצבה הספציפית.
  • רמת העיצוב והיצירתיות הנדרשת מבונה מצבות.
  • גודל המצבה.
  • רמת המורכבות של המצבה מבחינת העיצוב ומבחינת השילוב בין חומרי הגלם השונים.
  • כיתוב על מצבה - במקרים מסוימים שבהם יש צורך לחרוט אותיות על מצבות, נהוג לתמחר את ההקמה של המצבה בין היתר בהתאם למספר האותיות.
 
חברת אמבולנס חנוך מעניקה שירותי סידורי הלוויה
לפרטים נוספים - לחצו כאן
 

ייצור מצבות לפי הזמנה

 
אם אתם מעוניינים לקבל פרטים נוספים בנושא מצבות ואם אתם מעוניינים לקבוע פגישת ייעוץ בנוגע לעיצוב מצבות עבור יקיריכם שהלכו לעולמם, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע של אמבולנס חנוך בע"מ, העוסקים בייצור מצבות בהתאמה אישית ללקוח. אנשי המקצוע המומחים של החברה זמינים עבורכם בטלפון רב קווי 03-5034151 ובטלפון נייד 073-7841884, וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "יצירת קשר" באתר ונציגי החברה ישובו אליכם תוך זמן קצר.
 
דוגמא מצבה 1
דוגמא מצבה 2
דוגמא מצבה 3
דוגמא מצבה 4
דוגמא מצבה 5
דוגמא מצבה 6
דוגמא מצבה 7