טיפול בנפטרים

 
התהליכים הנדרשים מהפטירה ועד הבאה לקבורה כוללים הנפקת רישיון קבורה מלשכת הבריאות המחוזית, פנייה אל חברה קדישא או חברות אחרות העוסקות בקבורה ותיאום מועד ההלוויה. בנוסף, במידה ומדובר על פטירה באשפוז ובמיון בבית החולים נדרש זיהוי של בן משפחה ובנוכחות נציג של בית החולים. לאחר מכן מעבירה חברת הקבורה המטפלת את הנפטר אל בית העלמין. אם הפטירה אירעה מחוץ לבית החולים, ניתן להעביר את הנפטר לחדר ייעודי עד ההלוויה.

שירותי טיפול בנפטרים ניתנים על ידי חברות פרטיות המספקות ליווי ותמיכה למשפחות ולקרובים.
השירות זמין במשך 24 שעות ביממה והוא כולל את הפעולות הבאות:
  • העברת הנפטר לחדר קירור
  • טיפול בניירת והפקת רישיון קבורה
  • הדפסת מודעות אבל לרבות פיזור והדבקה
  • פרסום מודעות בעיתונים לצורך עדכון הציבור הרחב על מועד ההלוויה
  • ביצוע טהרה של הנפטר
 

החשיבות של שירותי טיפול בנפטרים

 
עם הפטירה נדרשת משפחת המנוח להתמודד עם שורה ארוכה של לחצים. באמצעות טיפול בנפטרים ניתן לחסוך חלק מסוים מעוגמת הנפש, תוך קיצור הליכים והבטחת קבורה הולמת על פי הדרישות והבקשות. העברת הנפטר למנוחות דורשת לא מעט בירוקרטיה אותה מונעים עם שירותי טיפול מקצועיים הניתנים על ידי חברות פרטיות.

בנוסף, החברות העוסקות בנושא מציעות גם שירותי ניקיון והלבשה של הנפטר בהתאם לבקשת המשפחה, אספקת ארון קבורה סטנדרטי או מהודר, הבאת גלגל פרחים ללוויה ועוד.
 

אתם לא לבד

 
אנחנו בחברת אמבולנס חנוך בע"מ עוסקים כבר שנים רבות בליווי נפטרים ומשפחות גם ברגעים הקשים ביותר בחיים. יש לנו את הניסיון הדרוש לצורך מתן שירותי טיפול בנפטרים וסידורי הלוויה ברגישות וביעילות. פנו אל אחד הנציגים שלנו ולא תצטרכו להתמודד לבד עם פטירת יקיריכם.