הבדלים בין אמבולנס פרטי לאמבולנס ציבורי

 
טיפול נכון במצבי חירום רפואיים הוא שיוצר את הבדל בין חיים למוות, בעיקר כשמדובר במקרים קיצוניים. כיוון שבבריאות לא משחקים, חשוב מאוד לדעת מה עושים במקרה חירום רפואי, המצריך התערבות של איש מקצוע בתחום הרפואה ואף פינוי מהיר לבית חולים. רכב האמבולנס הינו רכב ייעודי שנועד להוביל פצועים אל מקום בו יוכלו לקבל את הטיפול הרפואי הנדרש להם.

היום, בישראל, ניתן לבחור בפינוי על ידי אמבולנס ציבורי של מגן דוד אדום או פינוי באמצעות אמבולנס פרטי, כלומר: אמבולנס בבעלות פרטית. על מנת לדעת מהי הבחירה הנכונה עבורכם מופיעה כאן השוואה קצרה ופשוטה בין שני סוגי האמבולנסים ובין המקרים השונים.
 

מהו אמבולנס פרטי?

 
 
אמובלנס פרטי הוא רכב לפינוי פצועים או חולים, המצויד בכל הציוד הרפואי הדרוש לשימור חיי אדם ולמתן טיפול רפואי ראשוני ללוקים בבעיה רפואית מכל סוג. ההבדל בין אמבולנס פרטי לציבורי הוא העובדה כי אמבולנס פרטי נמצא בבעלות של חברה פרטית ואינו שייך למדינה, בעוד שאמבולנס ציבורי שייך למדינה, וככזה יש לו זכות קדימה על הכביש.

לאמבולנס ציבורי הזכות להפעיל אורות וסירנה במטרה לאותת לנהגים האחרים כי עליו להגיע במהירות האפשרית אל מחוז חפצו. למעט ההבדלים הללו, אין כל הבדל בין הפרטי לבין הציבורי והבחירה בין האחד לשני תיעשה לפי שיקולים נוספים.
 
 
 
שירותי אמבולנס פרטי
 
 
 
 

מה התנאים בהם צריך לעמוד אמבולנס פרטי?

 
כיוון שאמבולנס פרטי מורשה להיכנס לבתי חולים ולהוביל פצועים עד לחדר המיון, בדומה לאמבולנס רגיל של מגן דוד אדום, קיים פיקוח מתמיד על עבודתם של אמבולנסים פרטיים. הפיקוח מתבצע על ידי הגופים הממשלתיים הרלוונטיים. הנציגים האמונים על בדיקות התקינות של הרכבים וכן על תקינות הציוד שבתוך הרכבים, מבצעים בדיקות פתע אחת לכמה זמן, בנוסף לתהליכי בדיקה ופיקוח רגילים המתבצעים כל העת. יש לעמוד בתקנים המחמירים המקנים אישור להפעלת רכבי אמבולנס פרטיים.
 

שירותים נוספים אותם מספק אמבולנס פרטי

 
אמבולנס פרטי, בניגוד לאמבולנס ציבורי, מספק שירותים נוספים מלבד השירותים הניתנים על ידי אמבולנסים של מגן דוד אדום. למשל, הסעות לבעלי מוגבלויות ולנכים, הסעות קשישים וחולים סיעודיים, שינוע והובלה של ציוד רפואי ואף העברת גופות נפטרים. אלו הם שירותים אותם תוכלו לקבל מחברה המעמידה לרשותכם אמבולנס פרטי לכל צורך ובכל זמן שתחפצו.
 

ההבדל הכלכלי: כי הכסף אומר את שלו

 
חשוב לציין שהזמנת אמבולנס ציבורי השייך למדינה, המסתיימת באשפוז של החולה או הפצוע פותרת אותו מתשלום בגין ההסעה, על פי חוק. עם זאת, במקרה ומדובר בניידת טיפול נמרץ, החולה או הפצוע ישלם חצי מהסכום. במקרים בהם יש ספק האם הפינוי יסתיים באשפוז או לא, תמיד עדיף יהיה להזמין אמבולנס פרטי על מנת להימנע מהוצאות מיותרות שעלולות לנפח את ההוצאות שלכם באלפי שקלים במקרים מסוימים.

כאשר נדרשים שירותים נוספים מעבר לשירותי פינוי לבית חולים או לחדר מיון, אמבולנס פרטי יוכל לספק לכם את השירותים במחירים מותאמים ששווים את איכות השירות הגבוהה. היעזרות בשירותי אמבולנס פרטי מאפשרת לכם לדעת מבעוד מועד מה הסכום שתידרשו לשלם. כך, תוכלו להימנע מהוצאות בלתי צפויות. הרי הוצאות רפואיות בין כה גבוהות ממילא, אז למה לא לקבל את הטיפול האיכותי ביותר במחיר שידכם משגת?